„Noc Kupały” na zamku w Iłży z festiwalem tańca z ogniem.

Będzie gorąco, tajemniczo i nastrojowo – tak zapowiada się „Noc Kupały” na Zamku w Iłży. Na to wydarzenie Gmina Iłża zaprasza w niedzielę, 19 czerwca START godzina 14. W programie znajdują się walki na równoważni, strzelanie z kuszy i zabawy plebejskie, a także koncert zespołu „ Żniwa” oraz Festiwal tańca z ogniem. Jest to kolejna okazja na zwiedzanie górnego dziedzińca i baszty po dokonanych zmianach konserwatorskich.

„Noc Kupały” jest wydarzeniem, które sprzyja wróżbom, magii oraz szczególnemu nastrojowi. Tradycyjnie świętowanie przypada w najkrótszą noc w roku – z 21 na 22 czerwca.  W Iłży jej klimat zostanie przybliżony w niedzielne popołudnie, 19 czerwca. Wydarzenie odbędzie się na Zamku, start przewidziano na godzinę 14. Rycerze z LEO CORDE – Bytomskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej zaproponują cały arsenał gier i zabaw plebejskich dla dzieci i dorosłych. Będą walki na równoważni, strzelanie z łuku, bieg damy i rycerza. Chętni będą mogli się sprawdzić w rzucie toporem, włócznią.

Nie zabraknie także  wioski rzemiosła w której każdy z Was w  „Noc Kupały”, będzie mógł zobaczyć szycie szmacianych laleczek oraz wyrabianie magicznych talizmanów.

Zapraszamy was na koncert zespołu „Żniwa” i przeżycie artystycznych emocji razem z nami.
Pod osłoną nocy – Festiwal Tańca, możecie liczyć na widowiskowe efekty ogniowo-pirotechniczne w połączeniu z dynamiczną muzyką co nada festiwalowi unikalny charakter. Iłżecki festiwal będzie wyjątkowym połączeniem tańca i efektów specjalnych z żywiołem ognia, który budzi w widzach ciekawość i zachwyt. Członkowie grupy mają swój unikalny styl, który wyróżnia ich na polskiej scenie fireshow. To spektakl przepełniony różnego rodzaju efektami scenicznymi, które w połączeniu z tańcem i mistrzowską sztuką kuglarską tworzą magiczną, fascynującą całość.

W czasie imprezy swoje specjały będą serwować Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Maziarzach Starych. To doświadczone kucharki, które zaproponują Wam w menu między innymi:  słuszną porcje mięsa i kiełbasy z grilla, porka, pierogi z mięsem, pajda chleba ze smalcem i ogórkami, lemoniada, soki  a na deser – gofry, sernik i szarlotka.

Mamy nadzieję, że gościom Zamku spodoba się nasz sposób na świętowanie „Nocy Kupały”. Zapraszamy także ludzi z psami, specjalnie dla Waszych pupili, będą przygotowane miski z wodą.

„Noc Kupały” na zamku w Iłży, odbędzie się w niedzielę, 19 czerwca START od godziny 14.00.
Bilety w cenie od 2 złotych do 20 złotych za osobę do nabycia przed wejściem, lub do nabycia bez stania w kolejce przez naszą stronę www.bilety.ilza.pl

ZWIEDZAJ GMINĘ IŁŻA I ODBIERAJ PREZENTY !!!
Wystarczy, że kupisz bilet i otrzymasz ulotkę na której zbierasz pieczątki z miejscem które odwiedziłeś, a będziesz miał możliwość wyboru jednego z prezentów, które czekają na ciebie.
Do zobaczenia w gminie Iłża!

PL
EN DE PL