Kategorie wydarzeń: nadchodzące

W niedzielę, 30 maja w godzinach od 14 do 19 na zamku w Iłży ponownie zagoszczą rycerze. Pierwsza impreza z cyklu „Przygoda z historią” będzie obfitować w liczne atrakcje, które – z okazji Dnia Dziecka – zapewnią wojowie z LEO CORDE - Bytomskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej.

Spieszymy donieść, że @Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna umieściła Zamek w Iłży wśród trzech najpopularniejszych zamków, pałaców i dworów województwa mazowieckiego! To pokłosie akcji dla @Dzieje się na Mazowszu. Internauci decydowali, gdzie najchętniej spędzają czas. Akcja dotarła do ponad miliona osób. Dziękujemy i zapraszamy do zwiedzania :)

„Konserwacja i odtworzenie części murów zamku górnego w Iłży w zakresie niezbędnym dla zachowania i ustabilizowania konstrukcji zabytku” – takie zadanie ma zamiar zrealizować Iłża dzięki dofinansowaniu od Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w kwocie 550 tysięcy złotych. Na ten cel pozyskano także dotację w wysokości 350 tysięcy złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Urząd Miejski w Iłży, postanowił otoczyć opieką zaniedbany zabytkowy piec do wypału ceramiki. Zadanie to zrealizuje przy współudziale dotacji od Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. „Remont konserwatorski zabytkowego zespołu pieców garncarskich w Iłży” dostał dofinansowanie w wysokości 93 250 złotych.

Szykują się duże zmiany na zamku w Iłży. Dzięki dotacjom ruszą prace związane z rewitalizacją najcenniejszego iłżeckiego zabytku, jakim są ruiny zamku biskupów krakowskich. Iłża dostała na ten cel największe granty spośród wszystkich gmin na Mazowszu – prawie milion złotych. Nie zapomniano także o tradycjach garncarskich miasta.

„4 marca roku pańskiego 1386 Władysław Jagiełło zostaje koronowany na króla Polski, rozpoczynając tym samym długie panowanie Jagiellonów na krakowskim tronie. Wkrótce po koronacji, wraz z małżonką Jadwigą, udaje się w drogę do Wilna by rozpocząć proces chrystianizacji Litwy.

DE
PL EN DE