Celem zajęć warsztatowych będzie uwrażliwienie dzieci na potrzebę troski nad zabytkami. W ich trakcie postaramy się wyjaśnić czym jest zabytek, dlaczego jest on czymś ważnym w naszym życiu.
Dlaczego warto go chronić. Zapoznamy też uczniów ze sposobami ochrony zabytków tym samym podając podstawowe informacje z historii muzealnictwa.
Przy okazji dzieci poznają tajniki architektury, sposób przechowywania dzieł sztuki i warunki ich przechowywania .
W jaki sposób chronimy pamięć o przeszłości

Spacer po zamku z Adamem Bednarczykiem - opowieści o iłżeckim regionaliście
Zajęcia na których przedstawiona zostanie postać Adama Bednarczyka. Podczas zajęć opowiemy o osiągnięciach twórczych regionalisty o tym jak propagował historię…
Nie święci garnki lepią
Zajęcia ,których celem będzie zapoznanie uczniów z historią garncarstwa, technologią wytwarzania naczyń i pracą garncarza. Podczas zajęć opowiemy jak przygotować…
O czym szepcze ziemia”- odkrywanie przeszłości
Celem zajęć będzie zapoznanie z archeologią i zabytkami archeologicznymi. Archeologia czy poszukiwanie skarbów-jak jest różnica czyli na czym polega praca…
Jak biskupi rządzili Iłżą
Celem zajęć będzie poznanie historii powstania zamku iłżeckiego, siedziby biskupów krakowskich. Fazy jego budowy i rozbudowy w renesansową rezydencję.
W jaki sposób chronimy pamięć o przeszłości
Celem zajęć warsztatowych będzie uwrażliwienie dzieci na potrzebę troski nad zabytkami. W ich trakcie postaramy się wyjaśnić czym jest zabytek,…